En Popüler Android Telefonlar

0
14

Sentetik testler gerçekleştiren kesimin en çok kullandığı uygulamaların başında gelen AnTuTu, 2016 birinci çeyrek dönemine ait en popülerAndroid akıllı telefonları açıkladı. AnTuTu tarafından açıklanan listedeSamsung telefonların zirveye damga vurduğunu görüyoruz.

Listeye Samsung modelleri damga vurdu!

Hem tasarımı hem de teknik özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazananSamsung Galaxy Note 5, geçen çeyreğin en popüler Android telefonu Galaxy S6’yı tahtından ederek yeni yılın en popüler Android telefonu olmayı başardı.

16-04/11/08062534-content.png

AnTuTu uygulaması yüklü cihazlar baz alınarak hazırlanan listenin ikinci sırasında Galaxy S6 yer alıyor. Galaxy S6 ailesine mensup diğer modeller s6 edge ve S6 edge+ listenin 3 ve 4. sırasında yer alırken, son iki aydır satışta olan Galaxy S7 kısa süre içerisinde listenin beşinci sırasında yer almayı başardı.

Xiaomi’nin süper orta segment akıllı telefonu Redmi Note 3 de kısa süre içerisinde Android ekosisteminin en popüler altıncı telefonu olmaya başardı. Hemen arkasında ise serinin önceki modeli Redmi Note 2 yer alıyor.

Ülkemizde ve Uzak Doğu’da popüler bir yere sahip Meizu MX 5 listenin sekizinci sırasında yer alırken, LG’nin 2014 yılı tepe modeli G3, iki yıl geçmesine karşın hala Android tarafındaki en popüler telefonlar arasında yer alıyor. Listenin onuncu sırasında ise Çinli akıllı telefon üreticisi LETV’ye ait 1S modeli yer alıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER