Sıradışı Etkinlik Drone ile Yolculuk Yapmak

0
30

İnsansız hava araçları (drone) teknolojisi, gün geçmiyor ki bize yeni çözümler sunmamış olsun. Drone gemi, drone tank vb. çözümlerden sonra drone helikopterin varlığından da kısa bir süre öncesinde haberdar olmuştuk.

Alman Şirketi E-Volo, drone teknolojileri kapsamında odağına aldığı drone helikopterin yapım ve test aşamalarını tamamlayarak drone helikopterin ilk uçusunu gerçekleştirdi.

E-Volo, 18 rotor multicopters serisinin helikopteri, tarihte uçan ilk drone helikopteri oldu. Bir pilot eşliğinde gerçekleştirilen uçuş, 60 mph hız sınırında deneyimlendi.

E-Volo en Volocopter VC200 adlı drone helikopter, ayrıca dünyadaki tek sertifikalı drone helikopter sıfatını taşıyor.

Micro Management desteği olmadan, başta rüzgar ve havanın durumuna göre, hareket kabiliyetini kendisi sağlayan Volocopter, henüz kitlesel üretimden çok kişisel üretim ürünü olarak gözüküyor.

Alphr’da yer alan habere göre tamamen elektrik ile çalışan araç, hava kirliliği ve gürültü kirliliğini çevreye yansıtmıyor. Belki de tarihin nadir ses çıkarmayan helikopterlerinden birine tanıklık ediyor olabiliriz.

Geleceğin teknolojisinin, son süratle geldiğini söyleyebiliriz. Uçan taksiler, sürücüsüz otomobiller artık hiç olmadığı kadar yakın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER