Facebook Profil Fotoğrafınız Video Olabilir!

0
37

Facebook’un, kullanıcı profillerini odağına alarak çeşitli çalışmalarda bulunduğu biliniyordu. Gönderi altına tepki ifadeleri, Facebook Messenger uygulamasına “gizli sohbet” seçeneği gibi çözümlerin ardından şimdide profil videoları kullanıcılara sunulacak.

Facebook kullanıcıları, hareketli bir profil fotoğrafı yüklemek istediklerindeüçüncü parti video uygulamalarını kullanabilecekler.

Yeni Facebook Profil İfade Kit’i sayesinde GIF gibi hareketli görseller kullanıcıların profil fotoğrafları olarak yer alabilecek.

Profil Videosu Destekçileri

Henüz Beta aşamasında olan Facebook Profil Videosu çözümünde bazı destekçilere sahip olacak.

MSQRD, Boomerang, Lollicam, Vine, Beauty Plus, Flixel Cinemagraph Progibi uygulamalar kullanıcı profil fotoğrafları yerinde bulunabilecek video çözümleri konusunda destekte bulunacaklar.

Facebook’un diğer video desteği sağlayacak uygulamalara ise açık olduğu Tech Crunch’da yer alan haberde ifade ediliyor.

16-04/13/12679452_1582341742055773_1864780718_n.png

Profil Fotoğrafımı Video Nasıl Yapacağım?

Facebook son dönem bazında kullanıcılara sunduğu yeni özelliklerde yaptığı üzere, kullanıcılar uygulamaya girdiği anda konuyla ilgili çeşitli duyuruları gösterecek.

Kullanıcının profiline yönlendirilerek sonuçlanacak duyularının ardından, kullanıcıların profil fotoğraflarını video olarak değiştirebilecekleri belirtilecek.

Son aşamada kullanıcılar, uygulama ile bütünleşerek çalışan destekçi uygulamalar sayesinde profil fotoğraflarını  GIF ya da video gibi hareketli görsel olarak değiştirebilecekler.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER