Alibaba Group Sinema İşinede El Attı!

0
29

Dünya üzerinde 200 ülkeyi aşkın bir hizmet kapsamı bulunduran, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olarak betimlenen Alibaba Group,sinema sektörünü odağına almış gibi gözüküyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre Çin merkezli şirket, ABD’nin önde gelen film şirketlerinden biri olan Paramount Pictures ile bir yatırım ortaklığına girmeye hazırlanıyor.

İki şirket arasında yapılacak anlaşma çerçevesinde Alibaba Group, bu yaz vizyona girecek Star Trek Beyond, Teenage Mutant Ninja Turtles: Out Of Shadows filmlerinin hissedarlarından biri olacak.

16-04/18/star-trek-3-header.jpg

Bu girişim, Çinli şirketin sinema alanında yaptığı ilk girişim değil. Alibaba Group, Paramount Pictures bünyesinde geçen yıl vizyona giren Mission Impossible: Rogue Nation filminin de pay sahibi olmuştu.

Alibaba Group ile Paramount Pictures ortaklığının, Paramount Pictures’inVia.com’un bir kısım hissesini daha alacağı zamana denk gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

1912 yılında Los Angeles’da kurulan Paramount Pictures; Star Trek, Transformers, Iron Man, Interstellar gibi filmlerin yapımcılığını yapmıştı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER