Play Store İstatistikleri!

0
27

Altı yıl önce sadece 30 bin uygulamanın yer aldığı Android Market,  geçen yıllar süresince inanılmaz bir büyüme kaydetti. 2012 yılından bu yana Play Store olarak hizmet sunan resmi mağazada uygulama sayısı 2 milyonuaşmış durumda.

Android tabanlı telefonların yaygınlaşması ve uygulama sayısında yaşanan patlama, haliyle Play Store’da uygulama indirme sayısını rekor boyutlara taşıyor. Sensor Tower tarafından yayınlanan bir rapor, 2016 birinci çeyrek döneminde Google Play Store’da indirilen uygulama sayısını gözler önüne seriyor.

Rapora göre birinci çeyrek döneminde (ocak-mart) Play Store 11.1 milyaruygulama indirme gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl yıl aynı dönemler karşılaştırıldığında uygulama indirme sayısında %6.7’lik bir artış söz konusu.

16-04/19/there-are-now-over-2-million-apps-in-the-google-play-store.jpg

Google Play Store’da en çok ilgiyi oyunlar görüyor. Oyun tarafındaki %1’i bile bulmayan büyümeye rağmen oyun indirme sayısı diğer kategorilerle kıyaslandığında dört kat daha fazla.

Uygulama tarafında en büyük sıçramanın yaşandığı kategori “Fotoğrafçılık”oldu. Fotoğrafçılık kategorisine ilişkin uygulamaların yüklenme oranında %20’lik bir artış yaşandı.

2016 birinci çeyrek döneminde en çok indirilen uygulamalar listesinde zirvede sosyal medya uygulamaları yer alıyor. Messenger ilk sırada,Facebook ikinci, Snapchat üçüncü sırada yer alıyor. Dördüncü sırada ise popüler oyun Candy Crush Sagayer alıyor. En çok indirilen uygulamalar listesi şu şekilde;

16-04/19/1.jpg

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER