Xiaomi,Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

0
11

2010 yılında kurulan Çin Merkezli teknoloji şirketi Xiaomi’nin son yıllardaki yükselişi önlenemez bir şekilde devam ediyor.

Huawei’nin hemen ardından Çin genelinde en çok satan ve en çok ilgi gören şirket, 2016 yılının ilk çeyreği itibariyle rekor bir satış rakamlarında ulaşmış durumda.

Xiaomi, geçen yılın başında üretimini gerçekleştirdiği 80 milyon akıllı telefonu satacağı iddiasında bulunmuştu. Fakat şirket, azımsanamayacak bir rakamı elde etse de, 70 milyon adet satarak hedefine ulaşamamıştı.

Şirket ise başarısızlık olarak kabul edilmese de, beklentilerin altında kalan satış rakamlarına bu yıl ulaşacak gibi gözüküyor.

Mi Pad 2, Redmi Note 3, amiral gemisi Mi 5 çözümleriyle yeni yıla hızlı bir giriş yaptı.

Yeni yıla yaptığı hızlı girişin faydasını fazlasıyla gören şirket, 2016’nın 4 aylık süreçteki ilk çeyreğinde 14.8 milyon adet akıllı telefon sattı.

16-04/19/xiaomi-mi5-phone-9-1461053336.jpg

IHS analisti Kevin Wang tarafından hazırlanan raporda, 14.8 milyon adetlik satış rakamlarının yalnızca Çin merkezli olduğu belirtildi. Yani cihazların satıldığı diğer ülkelerdeki satışlar eklendikçe rakamların daha da büyüyebileceğini ifade edebiliriz.

Şirketin Mi 5 cihazının Hindistan pazarında henüz satışa çıkmadığını söylemek gerekiyor. Xiaomi’nin yılın ikinci yarısında Xiaomi Max ve Mi Not 2 cihazlarının tanıtımını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Android Headlines’da yayınlanan raporda ayrıca Çin ve Hindistan merkezli cihazlarının satışını gerçekleştiren firmanın, gelecek yıl hedeflerinde farklı ülke pazarlarına açılmak olduğu belirtiliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER