Huawei Honor V8 Detayları Sızdırıldı!

0
44

Mobil dünyasının yükselişteki markalarından Huawei çift kamera modülüne sahip akıllı telefonlarına bir yenisini daha ekleyecek. Çift kamera kullanımını kendi adına ilk olarak 2014 yılında Honor 6 Plus modeliyle başlatan Huawei, son olarak tepe modelleri P9 ve P9 Plus akıllı telefonlarda Leica imzasını taşıyan çift arka kameraya yer verdi.

Huawei bir kez daha Honor markası altında çift kameralı bir telefon tanıtımına hazırlanıyor. Şirketin yayınladığı tanıtım görseli Honor V8’in tanıtım tarihini ve çift arka kamera özelliğini doğruluyor.

Çift arka kamera donanımını orta segmente taşıyarak bu alanda rekabeti daha agresif bir noktaya taşımayı amaçlayan Huawei‘in Honor V8‘de kullanacağı diğer donanım bileşenleri şimdilik gizemini koruyor.

16-04/20/honor-v8-launch.jpg

Huawei’in Leica ile gerçekleştirdiği işbirliği hesaba katıldığında Honor V8’in P9 ve P9 Plus ile aynı kamera özelliklerine sahip olması sürpriz olmayacaktır.

Gelen haberler telefonun sekiz çekirdekli Kirin 950 işlemcisinden güç alacağı yönünde. Ancak bir başka kaynakta ise Honor V8’de Snapdragon 650 işlemcisinin kullanılacağı iddia ediliyor.

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle çıkış yapacak Honor V8’in arka bölümünde parmak izi sensörü yer alacak. Telefonun ekranı ise 5.2 inçbüyüklüğünde ve Full HD çözünürlüklü olacak. Son olarak Honor V8 10 Mayıs’ta resmen tanıtılacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER