Kablosuz Kulaklık mı Üretilecek?

0
30

Nikola Tesla, 1882 yılında elektrik endüstrisinde bir devrim yaratacak “dönen manyetik alanı” bularak, manyetik enerjilerin kabloya bağımlı olmayabileceklerini gösterdi.

Kablosuz teknolojilere atılan ilk adımlardan biri olarak gözüken bu girişimden sonra, gelişen ve değişen süreçte kablosuz teknolojiler insanlığın hizmetine sunuldu.

Kablosuz internet, kablosuz şarj, kablosuz telefon derken teknoloji alanındaki birçok endüstriyel ürünün günümüzde kablosuz sürümleri kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Yavaş yavaş gerçekleşen bu değişimden yıllar önce telefon, müzik çalar kulakları da nasibini almıştı. Şimdiki süreçte ise Apple, kablosuz kulaklık çözümlerinin yeni sürümlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple Kablosuz Kulaklık Satacak

Apple, kullanıcıların kablosuz kulaklık çözümlerinde yaşadıkları bağlantı, şarj problemleri odağına alarak, Cupertino Merkezi’ndeki ilgili birimde çalışmalarını sürdürüyor.

İlk etapta cihazların Bluetooth bağlantıları olarak gözüken problemlerin detaylarına inildiğinde, cihaz sorununa kadar gittiği belirtiliyordu.

Apple, bu sorun çerçevesinde kablosuz kulaklıkların, cihazlara bağlanma sürecindeki aksaklıklara bir çözüm bulmuş gibi gözüküyor.

Apple’ın yeni geliştirdiği sistem, bağlantı sırasında bir tampon görevigörerek, bağlantı aksaklıklarının yaşanmamasına, çalmakta olan şarkının durmamasını sağlıyor.

Sorunsuz ikinci temas yoluyla verici ve veri üzerinden alınan verilerarasındaki hoparlör kontrolü işlemci sayesinde sorunsuz bir şekilde yapılıyor.

16-04/21/apple-patent-wireless-headphones-640x320.jpg

Ubergizmo’da yer alan habere göre Apple’ın söz konusu sistemi mevcut cihazlarına aktarmasa da, iPhone 7 cihazının kulaklık portu ile kullanıcılara sunması bekleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER