PSN hesabiniz artik daha güvenli olabilir!

0
16

PlayStation Network servisi, iki aşamalı güvenlik denetimine geçti. Techradar’ın haberine göre PSN için iki aşamalı güvenlik doğrulaması, yakın zamanda PlayStationkullanıcılarına sunulacak.

İki aşamalı güvenlik doğrulaması, kredi kartları, kişisel bilgiler ve çok daha fazla kritik bilgiyi elinde barındıran servisler için zaten olmazsa olmaz bir özellik. Özellikle büyük web siteleri, sosyal ağlar gibi platformlar bunları hali hazırda kullanıyor.

Ancak Sony bu konuda elini pek çabuk tutmadı.

Zamanı belli değil

Bu güvenlik doğrulaması hakkında şu anda Sony’nin ağzından çıkan kesin kelimeler bulunmasa da, genellikle ikinci aşama kullanıcının telefon numarasına SMS gönderilmesi oluyor.

Herkesin hesabınızı ele geçirmeye niyeti olduğunu varsayarsak, kötü amaçlı kişilerin hesabınızı ele geçirebilmesi için ayrıca telefonunuza fiziksel olarak sahip olması da gerekecek.

PlayStation 3 için gelmiş olan 4.80 yazılım güncellemesinde kullanıcılar bu özelliğin temelinin atılmış olduğunu fark ettikten sonra Sony, bu durumu doğrulamak zorunda kaldı, ancak kesin bir tarih vermedi, sadece yakında sunulacağını söyledi. PlayStation kullanıcıları yakında “neden bu kadar uzun sürdü?” sorularını kendi kendilerine sorabilirler.

16-04/21/psn.png

Geç kalındı

Bilindiği üzere PSN, 2011 yılında çok kötü bir şekilde hacklenmişti ve firma yetkililerihalka açık bir şekilde özür dilemek zorunda kalmıştı.

2013 yılından beri Xbox’ta olan bu sistem,Steam ve Battlenet gibi platformlarda yıllardır bulunuyordu. PSN için bu uygulamanın getirilmesi neden bu kadar uzun sürdü, bu büyük bir soru işareti.

Geç olsun güç olmasın diyerek fazla güvenlikten zarar gelmeyeceğini de ekleyelim. PlayStation kullanıcıları yakın zamanda daha rahat nefes alabilecekler.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER