Xiaomi Max Detayları

0
21

Geçtiğimiz hafta, Xiaomi markasının yeni phablet modeli Max ile ilgili ilk sızıntıyı sizlerle paylaşmıştık. GSMarena’dan bugün edindiğimiz bilgiler ışığında, Xiaomi Max isimli phabtletin özelliklerini de bugün paylaşıyoruz.

Öncelikle phabletin yeni görselinden bahsedelim. Daha önce sızan görselinde, sadece çerçeve görünüyordu ve ekran görünmüyordu. Çerçevede daha önce bir ana ekran düğmesi yoktu, ancak son sızan görüntüde ana ekran için bir düğme bulunuyor.

16-04/21/xiaomi-max-1461240743.jpg

Kim bilir, phablet belki de bize parmak izi okuyucusu da sunacak. Zaten eğer Android Marshmallow ile gelirse, parmak izi okuyucusu çok büyük bir ihtimal olacaktır. Zira Android Marshmallow ile birlikte Google, parmak izi okuyucusunu bir güvenlik ölçütü olarak zorunlu hale getirdi.

Mi 5’i andırıyor

Görselde, cihazın sağ tarafında da ses açma kapama ve güç tuşları bulunuyor. Tasarımsal olarak phablet, genel hatlarıyla Xiaomi’nin amiral gemisi akıllı telefonu Mi 5’e çok benziyor.

Özellik bazında şu anda çok fazla bir şey belli olmasa da bilinenler şöyle: 6.4 inç ekran, QHD görüntü, SnapDragon 820 SoC şeklinde. Cihaz, Mayıs ayında piyasaya sürülecek.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER