İlk Esnek Telefon Çin’den!

0
25

Mobil dünyasının esnek ilk akıllı telefonu görücüye çıktı. İlk esnek akıllı telefonun LG ya da Samsung üretimi olduğunu düşünebilirsiniz, ancak birçok ilki gerçekleştiren Çinli üreticiler ilk esnek akıllı telefona da imza attı.

İlk Esnek Telefon Çin’den

Samsung ve LG daha önce gerçekleşen çeşitli fuarlarda esnek yapıda OLEDtabanlı ekranlarını defalarca sergiledi. Galaxy Round ve LG G Flex esnek akıllı telefon üretim sürecinde önemli kilometre taşları olurken, son dönemde ise sektörde kavisli ekrana sahip telefonlarda artış yaşanmaya başladı.

16-04/27/header.jpg

Çin’de bir fuar kapsamında tanıtılan telefon esneyebilen yapısıyla dikkat çekiyor. Android işletim sistemiyle çalışan telefonda sanal butonlar yer alırken, cihaz bir bileklik şeklinde kola takılabiliyor. Üretiminde grafentabanlı OLED ekran kullanılan telefonda pilin de esnek yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

16-04/27/esnek-telefon.jpg

Esnek Telefonları ne zaman göreceğiz?

Esnek akıllı telefon, görünümü itibariyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarsa da, sunduğu görüntü kalitesi açısından günümüz standartlarının bir hayli gerisinde. Ancak telefonun bir prototip olduğunu unutmamak gerekir.

Global çapta satışa sunulacak esnek akıllı telefonlar için kullanıcıların bir süre beklemesi gerektiğin söyleyebiliriz. 2018-2019 yıllarında Samsung veLG’nin öncülüğünde esnek akıllı telefonları yavaş yavaş piyasada göreceğimizi umuyoruz.

Çin’de görücüye çıkan esnek telefonun videosuna buradan göz atabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER