Spotify Hacklendi mi?

0
13

Dünya çapında sahip olduğu milyonlarca üye ile müzik dinleme platformları arasında belki de en popüleri olan Spotify, bugün bir siber saldırıya maruz kaldı.

Oldukça büyük çaplı bir siber saldırıyla karşı karşıya kalan Spotifykullanıcıları tehlike altında olabilir. Kullanıcıların kullanıcı adları, şifreleri ve üyelik durumları gibi kritik bilgilerinin hacklendiği ortaya çıktı.

Kredi kartı bilgilerine ulaşılıp ulaşılmadığı konusunda henüz net bir bilgi olmasa da, şirket tarafından konuyla ilgili bir açıklamanın gelmesi uzun sürmedi.

16-04/26/spotify_hack.jpg

Spotify yetkilileri yaptıkları açıklamada herhangi bir hacklenme olayının yaşanmadığını ve kullanıcı bilgilerinin güvende olduğunu belirtseler de kullanıcıların yaşadığı paniği engelleyemediler.

Şirket hacklenme olmadığı açıklamasını yaptı fakat pastebin üzerinden paylaşılan binlerce kullanıcı adı ve şifre bunların aksini söylüyor. Buna ek olarak reddit üzerinden şimdiden binlerce kullanıcı, hesapları üzerinde kendilerinin dışında değişiklikler yapıldığını belirtiyorlar.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER