Google Now Kartları Ülkemizde!

0
80

Google, Apple’ın Siri’sinin karşısına çıkarttığı Google Now asistanı ile uzun bir süredir pazarda. Sesli asistan ve Now kartları olarak hizmet veren Google Now, ülkemizde kullanılamıyordu. Ta ki bugüne kadar…

Google Now Kartları Türkiye’de kullanıma sunuldu!

Google uygulamasının son sürümüyle beraber ülkemizde de kullanıma sunulan Now kartları, size günlük hayatı kolaylaştırmayı hedefliyor.

16-05/01/google-now-turkiye-sdn.png

Tamamen kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya yönelik bir çözüm olanNow kartları, kullanıcılara çeşitli öneriler (makaleler, doğum günleri vs), lokasyon bilgileri, hava durumu, park yerleri, müsabaka sonuçları, borsa takibi ve daha birçok hizmeti sunuyor.

Bunun haricinde Google Now asistanın ses algılama sistemi “OK Google”halen tamamen Türkçe olarak aktifleşmiş değil.

16-05/01/google-now-kartlari-sdn.jpg

“OK Google” Nasıl aktifleştirilir?

“OK Google” komutunu aktif hale getirebilmek içinse geçtiğimiz birkaç aydır olduğu gibi Google uygulamasından Ayarlar> Ses> Dillerseçeneğinden yine birincil dili İngilizce yaptığınız taktirde kullanabiliyorsunuz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra aynı menüden “OK Google” Algılama seçeneğini belirlediğiniz durumlarda kullanabiliyorsunuz. Ardından “OK Google” diyerek yol tarifi alabilir veya trafik durumunu öğrenebilir, arama yapabilir, alarm kurabilir, not alabilir, hava durumu hakkında bilgi edinebilir ve kişileri arayabilirsiniz.

16-05/01/google-now-kartlari-sdn-2.jpg

Google Now kartlarını ise yine aynı ayarlar menüsünden Now kartlarıseçeneği ile yönetebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER