Kickstarter’daki Saat Projesi Tutmadı!

0
169

CST-01 adıyla projesi başlatılan saatler, şık bir tasarıma sahip ve 12 gramağırlığındaydı. İlk duyurulduğu andan itibaren Kickstarter’da çok meşhur olan ürün, en düşük olarak 99 dolardan satın alınabiliyordu. Firmanın o zaman koyduğu hedef ise 200 bin dolardı.

Kickstarter üzerinde 2013 yılında başlayan proje, 1 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Dünyanın en ince kol saatleri, daha sonraları 2015 yılında üretim sorunları yaşamaya başladı. Haziran ayında bağışçılarına, artık saati üretebilmenin bir yolunu görmediklerini söyledi.

16-05/05/cts-01-kickstarter-saat-projesi.jpg

CST-01 resmi olarak iptal edildi

Şimdi ürünün Kickstarter blog sayfasında son bir güncelleme yayımlandı. Bu güncellemede firmanın yasal dosyalarla birlikte iflası gösteriliyor ve bağışçıların paralarını geri almalarının pek bir ihtimalinin olmadığı söyleniyor.

Yapılan duyuru, Slash Gear’a göre CST’den bir açıklama içermiyor. Sadece firmanın varlığı (30 bin dolar) ve borçlar toplamı (891,563 dolar) gösteriliyor. Yine Slash Gear’a göre toplanılan o paranın nereye gittiği bilinmiyor. Bu da CST firmasının alacaklı listesinde, Kickstarter bağışçılarını sıranın en sonuna itiyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER