Selfie Çekmek İçin Bu Yapılır mı?

0
37

Selfie çılgınlığı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Daha önceki süreçte bir selfie uğruna İstanbul’da yer alan 3.Köprü’ye veyahut Eyfel kulesinin en tepesine çıkan insanlara rastlamıştık.

Şimdiki haber ise Portekiz’in Başkenti Lizbon’dan geliyor. Genç bir adam selfie çekmek için Lizbon’daki tren garında bulunan 16.Yüzyıldan kalma126 metre yüksekliğindeki Portekiz Kralı Dom Sebastiao Heykeli’ninüzerine çıktı.

Tren garının hemen dışarısında bulunan heykelin üzerine çıkan genç adam için işler beklendiği gibi gitmedi.

Genç adam 126 metre yüksekliğindeki heykele tırmandığı esnada heykelin büyük bir parçasını kırdı. Heykelin kırılma sonrası görüntüleri kameralara bu şekilde yansıdı.

Portekiz’in Observador Gazetesi’nde yer alan rapora göre, Portekiz Devleti’nin 24 yaşındaki erkek hakkında suç duyurusunda bulunacağı belirtilirken, Portekiz polisinin yaşanan olayla ilgili yorum yapmaktan kaçındığı ifade edildi.

Çeşitli ihmaller, çokça sorumsuzluklar zinciri sonrasında 5 asırlık heykelin akıbeti, bir selfie uğruna belirlenmiş oldu. Örnek olayın söz konusu selfie çılgınlığına bir dur diyebileceği bilinmez; fakat artık belirli sınırlar çerçevesinde durmasının insanlık adına çok daha iyi olacağını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz yıl ayrıca iki kadın, İtalya’nın Başkenti Roma’da bulunan tarihiColosseum’a belirtilen sınırlardan fazla yaklaşmış, yapının orijinalliğini bozacak hareketlerde bulunmuşlardı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER