ASUS’un Sıvı Soğutmalı Dizüstüleri Türkiye’de!

0
29

ASUS bugün yaptığı açıklamada, Republic of Gamers (ROG) serisinin sınırlı sayıda üretilen dünyanın ilk sıvı soğutmalı oyun dizüstü bilgisayarı GX700’den dört adet Türkiye’ye getirdiğini duyurdu.

Takılıp çıkarılabilir soğutma modülü Hidro Overclock Sistemi’ne sahip GX700, Intel i7-6820HK İşlemci ve Nvidia GeForce GTX 980 ekran kartına sahip. Aynı zamanda dünyanın ilk 4K UHD oyun dizüstü olma ünvanını da elinde bulunduran GX700 Nvidia G-SYNC’i destekliyor.

asusGX700 içerisinde ısı yayan bileşenlerin etrafında sıvı soğutmayı dolaştıran bir pompa kullanan sistem sayesinde, iki radyatörün yer aldığı soğutma modülünden geçen sıvı soğutma, ısıyı dağıtıyor. Soğutma modülü ve GX700 arasındaki ROG patentli bağlantı ise sıvı soğutmanın sızdırma olmaksızın dolaşımını sağlıyor. Malum, dizüstü bilgisayarda sıvı soğutmanın sızdırma tehlikesi masaüstü kasalara göre çok daha fazla. Ama Asus bu konuda kendisine güveniyor.

Türkiye’de sadece dört adet bulunan bu dizüstüne 19.999 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile sunuluyor. Nerelerde satışa sunulduğuyla ilgili firmayla bağlantıya geçtik, bilgi gelir gelmez haberimizi güncelleyeceğiz.

Sonrası ASUS’un Sıvı Soğutmalı Dizüstüleri Türkiye’de! Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER