Blackberry’nin Telefon Satışları Beklentilerin Altında

0
24

Blackberry, 2015 yılının son çeyreğinde Android işletim sistemli Priv modelini satışa sunmuştu. Aradan geçen yaklaşık 8 ayda ise telefonun satışları bekleneni veremedi. ABD merkezli telekomünikasyon şirketi AT&T’nin açıklamasına göre Priv’in iade edilme oranı son derece yüksek.

Cihazın satışlarının düşük olmasının bir başka nedeni ise yüksek satış fiyatı. Blackberry Priv’in ABD’deki satış fiyatı 699 dolar. Blackberry’nin nisan ayında yaptığı açıklamaya göre şirketin 29 Şubat’ta sonlanan dördüncü mali çeyreğinde satılan telefon sayısı 600.000. Dördüncü mali çeyrek ile ilgili Blackberry’nin beklentisi ise 850.000 satış rakamına ulaşmaktı. Bir önceki mali çeyrekte ise Blackberry’nin 700.000 adet telefon sattığını belirtelim.

Bütün bu olumsuz tabloya rağmen şirket, bu yılı karla kapatabileceğini düşünüyor. Ancak bu hedefe ulaşmak amacıyla Blackberry, Priv modelinin fiyatını düşürebilir. Geçtiğimiz ekim ayında Blackberry CEO’su John Chen, 2016 yılında kar etmemeleri durumunda akıllı telefon piyasasından çekilebileceklerini belirtmişti.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER