Drone Film Festivali, 2016’nın en iyilerini bir araya getirdi

0
27

Drone Film Festivali, 2016'nın en iyilerini bir araya getirdi

Drone'lar ile çekilen muhteşem görüntüleri izlemeden es geçmeyin.

Teknolojinin gelişmesi insan hayatını, hatta alışkanlıklarını değiştiriyor. Bazı geleneksel şeyler değişiyor. Bundan 15-20 sene önce drone ile paketiniz evinize bırakılacak, akıllı telefonla her işi halledeceksiniz deseniz, deli damgası yiyebilirdiniz. İşin şakası bir yana teknolojinin hayatımıza soktuğu cihazlardan birisi de drone'lar.

Artık dünyada drone'ların kullanımı iyice yaygınlaştı. Yetkililer drone'lar için bazı kanunlar ve yönetmenlikler çıkardı ve çıkarmaya da devam ediyor. Kötü niyetli kişiler drone'ları kötü amaçları için kullanabilir, bunların önüne geçmek gerek. İşin hukuksal boyutunu bir tarafa kaldıracak olursak, drone'lar ile yapılan harika işler var. Drone'lar birçok insanın giremeyeceği yerlere girip, muhteşem manzaraların, anların görüntülerini kaydedebilir. Zaten internette çekilen birçok video örneği var. Artık bu çekilen videolar New York Drone Film Festivali'nde yer alıyor.

Festival yetkilileri resmi seçilmiş görüntülerin bazılarından harika bir derleme yaptı ve yayınladı. Güneş paneli tarlasından, volkana, doğa sporlarına kadar birçok görüntüyü bu derleme video içinde bulabilirsiniz. İyi seyirler.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER