Dünyanın İlk Gece Görüşü Kameralı Telefonu: Lumigon T3

0
17

Danimarkalı, ufak ama stil telefonlar üreten Lumigon firmasının yeni telefonu T3’ün dünyada ilk olma gibi bir özelliği var. Çünkü dünyada ilk kez gece görüş kamerasına sahip olan telefonu kendisi.

GSMArena‘nın haberine göre Lumigon T3, 4MP’lik bir gece görüş kamerasına sahip. Bunu da iki adet kızılötesi LED’le destekliyor. Tabii LED’lerin yaydığı ışık insan gözünün görüş frekansının dışında olduğu için çekim yaptığınızı kimse görmüyor. Normal çekim için ise 13MP’lik 4K’da video çekebilen arka kamerası ve 5MP’lik 1080P’de görüntü alan ön kamerası mevcut.

t3-2Telefon 316 paslanmaz çelik bir kasaya sahip ve tasarımı işlevselliği ön plana çıkaran T2 HD’yle aynı çizgide. 4.8 inçlik AMOLED 720p ekranı dolayısıyla bir nebze daha büyük. Ekranı Gorilla Glass 4 ve fiberglas kullanıyor. Cihaz toza ve suya karşı dayanıklı ama tam sertifikasının ne olduğu bildirilmemiş.

Android Marshmallow’la gelen cihaz sekiz çekirdekli ve 3GB da RAM’i var. Böyle bir telefondan beklenecek üzere ekstra güvenlik ve şifreleme gibi uygulama seçenekleri mevcut. Çift SIM kart destekli bu telefon stereo hoparlörlere ve evdeki elektronikleri kontrol etmek için kızılötesi bağlantıya sahip.

t3-4Stil telefonlar olduğunu başta söylemiştik, o nedenle 925 dolarlık fiyatını belirtelim ki hayaller suya düşsün hızlıca. Siyah, Turuncu ve beyaz modelleri olduğu gibi 24 ayar altın şeritli modeli de bulunmakta.

t3-1

Sonrası Dünyanın İlk Gece Görüşü Kameralı Telefonu: Lumigon T3 Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER