HTC 10, Firmanın Beklentilerini Karşılamaktan Uzak

0
12

HTC ikinci çeyrek bütçesini açıkladı ama beklenen olmadı. Bir tarafta yeni çıkan ve genelde basından artı puanlar alan HTC 10, diğeri sanal gerçeklik platformunda yine rakibi Oculus Rift’e göre daha çok beğenilip takdir gören HTC Vive varken bu çeyrekte HTC’nin sıkı bir kâr etmesi bekleniyordu. Kaldı ki son dönemlerde yeterli kâr marjı gösteremeyen firma odağını telefondan sanal gerçekliğe bile döndürmüştü.

Ama bu çeyrekte de beklenen olmadı, 6,75 milyar dolarlık bir kazanç beklenirken bu değer sadece 200 milyon dolarda kaldı. Beklentiyle kıyaslanınca, müthiş bir fark olduğu ortada. Bunun etkisi birçok şey olabilir. Her ne kadar başarıyla karşılanmış olsa da gerek HTC 10, gerekse HTC Vive pahalı birer cihaz. HTC Vive stoklara yetişmekte zorlanıyor ve daha birçok bölgede satışa sunulmuş değil. HTC 10 ise, sektörde “geç çıkmanın” getirdiği negatif bir etkiye sahip. Samsung’un senenin başlarında ortaya koyduğu S7 ve S7 Edge ile satışta da liderliği koruması kaliteyle olduğu kadar zamanla da alakalı olabilir.

htc-viveAma HTC markasının popüleritesini yitirmiş olması, bbaşkaları tarafından ortaya konan diri bir argüman. Son birkaç yıldır teknolojide ve donanımda diğer firmaların yakaladığı odağı yakalamayı başaramayan firmanın ürünlerine ilginin azalmış olması, HTC 10’un yakalayamadığı başarıda da etkili olabilir.

Ama ne olursa olsun, firmaya kolaylıklar diliyoruz. Çünkü böyle iki güzel ürün ortaya çıkarıp meyvesini toplayamamak üzücü olsa gerek.

Sonrası HTC 10, Firmanın Beklentilerini Karşılamaktan Uzak Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER