LG, Apple’ın özel kamera tedarikçisi olabilir

0
10

LG, Apple'ın özel kamera tedarikçisi olabilir

Atmosferi aşan iPhone 7 dedikodu zincirine yeni bir halka daha eklendi. LG, Apple ile özel iş birliği yapacak görünüyor. İşte son bomba raporun detayları…

Apple, yaklaşmakta olan iPhone 7 Plus'ın çift kamera modülünü LG'nin Innotek bölümüne emanet edecek görünüyor. Business Korea'ya konuşan bir endüstri kaynağı (Klasik olarak yine isimsiz kaynak), LG Innotek'in eylül ayında çıkacak olan iPhone 7 Plus'ın çift kamera modülünü tedarik edeceğini söyledi.

Kaynak bu bilgiye ek olarak, Apple ve LG arasındaki anlaşmanın kısa süreli olabileceğini ve gelecek sene diğer üreticilerin de işin içine girebileceğini sözlerine ekledi. Rapora göre LG Innotek'in çift kamera modülü sevkiyatı bu ay başlayacak.

Aslında çift kamera modülü üreticisi olarak potansiyel isim Sony olarak görünüyordu. Japon şirket, daha önce iPhone ve farklı birçok telefon için kamera modülü üretmişti. Fakat mayıs ayında yayınlanan bir raporda, Sony'nin üst segment kamera işinden (Şimdilik) çekildiği ileri sürüldü.

Söylentilere ve sızıntılara göre 4.7 inç'lik iPhone 7'de tek kamera, 5.5 inç'lik iPhone 7 Plus'ta ise çift kamera olacak. Farklı bir kaynak, Apple'ın çift kamerayla pazarın ve tüketicilerin geri dönüşünü almak istediğini ve iPhone 7s'in (iPhone 8 de diyorlar), her iki modelinde çift kameranın olacağını söylüyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER