Macbook’lar Türkçe F Klavye Seçeneğiyle Türkiye’de!

0
15

Apple Macbook ailesinin yeni bireyleri Türkiye’de.

En ince ve hafif model olan MacBook serisi, dört renk seçeneğiyle geliyor artık: Altın, gümüş, uzay grisi ve roze altın. 12 inç Retine ekran, tam boy klavye, Force Touch trackpad, USB-C bağlantı noktası ile yenilenen MacBook sadece 0,9 kg ağırlığında.

Yenilenen MacBook’lar Turbo Boost ile hızı 3,1GHz’e ulaşan, 1,3GHz’e kadar altıncı nesil çift çekirdekli Intel Core M işlemcilere ve 1866MHz’lik RAM’lere sahip. Ekran kartı konusunda iddiası olmayan bilgisayarlar Intel Graphics 515 ile birlikte geliyor.

small-appleBiz Türkiye’yi ilgilendiren başka bir bilgi daha var. MacBook’ların yeni serisi Türkiye’de isteyenlere F Türkçe klavye ile birlikte sunuluyor. İlk kez 1955’te Türkçeye en uygun harf dizilimi olarak kabul edilen F klavyeyi kullanmak isteyenler gerek Apple Store’lardan, gerek online alışveriş sitesinden MacBook’larını alırken bu taleplerini dile getirebilecekler. İnternet sitesinde ikinci aşamada gelen seçim ekranı, Q ya da F klavye arasında seçim sunuyor.

Sonrası Macbook’lar Türkçe F Klavye Seçeneğiyle Türkiye’de! Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER