Nintendo Power Glove’u Drone Kontrolcüsüne Dönüştürdü

0
6

Power Glove, Nintendo Entertainment System adlı video oyun konsolu için geliştirilmiş ve 1989 yılında piyasaya sürülmüş olan bir kontrol cihazıdır. Aslında Power Glove’un günümüzde sanal gerçeklik teknolojisine yönelik olarak geliştirilen kontrol cihazlarının ilk örneklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu kontrol cihazı, o zamanlar sadece iki oyun tarafından destekleniyordu. Kullanımının zor olması ve hareket hassasiyetinin yeterli olmaması ise cihazın başarıya ulaşmamasındaki etkenlerdi.

Nolan Moore adındaki mühendis ise piyasaya sürülmesinin üstünden yaklaşık olarak 27 sene geçen bu cihazı bir Parrot AR Drone kontrolcüsüne dönüştürdü. Bunun içinse cihazdaki bazı bileşenleri dijital sensörlerle değiştirdi ve cihaza Wi-Fi özelliği ekledi. Bununla birlikte cihazın görünümünü ise değiştirmedi.

Nolan Moore’un Nintendo Power Glove ile Parrot AR Drone’u kontrol ettiği görüntülerin yer aldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sonrası Nintendo Power Glove’u Drone Kontrolcüsüne Dönüştürdü Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER