Dünyanın ilk ticari Project Tango telefonu: Lenovo Phab2 Pro

0
12

Dünyanın ilk ticari Project Tango telefonu: Lenovo Phab2 Pro

Project Tango'ya dahil olan bu telefonun özelliklerine ve detaylarına daha yakından bakalım.

Google tarafından geliştirilen Project Tango, kısaca mobil cihazla (Tablet ya da akıllı telefon) etrafınızı haritalandırmanızı ve üç boyutlu görüntüler oluşturmanızı sağlıyor. Bu sistemde GPS kullanılmıyor ve kapalı alanlarda da çalışıyor. Son haftalarda Lenovo'nun Project Tango dahilinde telefon çıkaracağına dair raporlar yayınlanmıştı ve sonunda söylenenler gerçek oldu. Lenovo Phab2 Pro resmen duyuruldu.

Bu cihaz Project Tango'yu destekleyen ilk ticari telefon olma unvanına sahip. Kısacası Phab2 Pro ile odanızın boyutlarını ölçmeniz mümkün. Bu boyutlandırmanın yanı sıra telefon, büyük ölçüde geliştirilmiş olan artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamalarında kendi konumunu bilecek.

Phab2 Pro, bir telefondan daha çok neredeyse bir tablet büyüklüğünde. 6.4 inç'lik devasa bir ekranı var. Günümüz amiral gemileri gibi şık bir metal kasayla geliyor, altın ve gri renk seçenekleri var.

Tabii buradaki asıl önemli nokta ise kameralar. Dev cihazın arkasında 3 tane kamera var. Bir tanesi 16 MP'lik RGB kamerası, 3 boyutlu haritalandırma için derinlik ve hareket takip kamerası. Tabii ki kızıl ötesi yansıtıcı ve balık gözü lens işin içeriğinde. Aslında bu kombinasyonun toplamı Project Tango'nun illüzyonunu oluşturuyor. Ön kısımda 8 MP'lik kameraya yer verilmiş.

Lenovo Phab2 Pro'nun tam olarak özellikleri şu şekilde:

Ekran: 6.4 inç Quad HD çözünürlük (1440×2560)

Sistemçipi: 8 çekirdekli 1.8 GHz'lik Snapdragon 652

RAM: 4 GB

Depolama alanı: 64 GB

Kameralar: 16 MP'lik balık gözü lensli ve kızıl ötesi yansıtıcılı ana kamera, 8 MP ön kamera

Pil: 4050 mAh

İşletim sistemi: Android 6.0 Marshmallow

Phab2 Pro, ortalama bir kullanıcıdan daha çok kaşiflerin işine yarayacak bir ürün. Cihazın eylül ayında, 500 dolar fiyatla satışa çıkması bekleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER