Blog: Çevik Süreçlerle Çalışanlar için Okunacak Kitaplar

0
16

Yazılım projelerinde çevik süreçlerle çalışan ya da çalışmak isteyen herkesin, mutlaka bilmesi gereken konuları, ipuçlarını, yöntemleri, teknikleri, deneyimleri, hatta yapılmaması gerekenlerin hepsini aşağıdaki kitap listesini okuyarak edinebilirsiniz. Bu kitap listesi çalıştığı yazılım proje ve bakım işlerinde kullanıcı deneyimini uygulamak isteyen iş analisti, yazılım uzmanı, proje yöneticisi, test uzmanı ve diğer roller için de faydalı olacaktır.

Aşağıdaki kitap listesi iş analizi, yazılım gereksinim yönetimi, yazılım testi, yazılım proje yönetimi, yazılım süreçleri, çevik süreçler gibi birçok başlıkta oluşturduğum ve oluşturacağım kitap listelerinden bir tanesidir. Diğer başlıklar için “İyi Yazılım için Okuma Listeleri” yazıma göz atabilirsiniz.

Bu listeyi elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım. Faydalı bulduğum yeni kitapları bu yazıdaki listeyi güncelleyerek size ulaştırmayı düşünüyorum. Güncellemeleri Linked-in “İyi Yazılım Grubu”’ndan ve “Pulse” üzerinden size bildiriyor olacağım.

Ayrıca listedeki bazı kitaplarla ilgili değerlendirme yazılarımı da blogda bulabilirsiniz. Linkli olan kitap isimlerindeki linke tıklayarak kitapla ilgili değerlendirmemi okuyabilir, kendi yorumlarınızı girebilirsiniz.

Bu listedeki kitapları daha önce okuduysanız ya da listede gördükten sonra okursanız mutlaka yorumlara görüşlerinizi yazın. Eğer listede göremediğiniz ama mutlaka okunması gerektiğini düşündüğünüz kitaplar varsa yine yorum alanı üzerinden bana iletin.

Sevgilerimle

KİTAPLAR:

  • The Agile Business Analyst: Moving from Waterfall to Agile, Ryland Leyton
  • Agile Software Requirements, Dean Leffingwell, Don Widrig
  • User Stories Applied: For Agile Software Development, Mike Cohn, Kent Beck
  • Essential Scrum: A Practical Guide to the Most Popular Agile Process, Kenneth S. Rubin
  • Agile Testing: A Practical Guide for Testers and Agile Teams, Lisa Crispin, Janet Gregory, Mike Cohn
  • Kanban in Action, Marcus Hammarberg, Joakim Sunden
  • Agile Product Management with Scrum, Roman Pichler

GÜNCELLEME TARİHÇESİ:

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER