Blog: İş Analizi Yapanlar Mutlaka Okumalı

0
19

Yazılım projeleriyle uğraşan herkesin, özellikle de iş analistlerinin, mutlaka bilmesi gereken konuları, ipuçlarını, yöntemleri, teknikleri, deneyimleri, hatta yapılmaması gerekenlerin hepsini aşağıdaki kitap listesini okuyarak edinebilirsiniz. Bu kitap listesi sadece iş analistleri için değil, çalıştığı yazılım proje ve bakım işlerinde iş analizi de yapan yazılımcı, proje yöneticisi ve diğer roller için de faydalı olacaktır.

Aşağıdaki kitap listesi iş analizi, yazılım gereksinim yönetimi, yazılım testi, yazılım proje yönetimi, yazılım süreçleri, çevik süreçler gibi birçok başlıkta oluşturduğum ve oluşturacağım kitap listelerinden bir tanesidir. Diğer başlıklar için İyi Yazılım için Okuma Listeleri yazıma göz atabilirsiniz.

Bu listeyi elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım. Faydalı bulduğum yeni kitapları bu yazıdaki listeyi güncelleyerek size ulaştırmayı düşünüyorum. Güncellemeleri Linked-in “İyi Yazılım Grubu”’ndan ve “Pulse” üzerinden size bildiriyor olacağım.

Ayrıca listedeki bazı kitaplarla ilgili değerlendirme yazılarımı da blogda bulabilirsiniz. Linkli olan kitap isimlerindeki linke tıklayarak kitapla ilgili değerlendirmemi okuyabilir, kendi yorumlarınızı girebilirsiniz.

Bu listedeki kitapları daha önce okuduysanız ya da listede gördükten sonra okursanız mutlaka yorumlara görüşlerinizi yazın. Eğer listede göremediğiniz ama mutlaka okunması gerektiğini düşündüğünüz kitaplar varsa yine yorum alanı üzerinden bana iletin.

Sevgilerimle

KİTAPLAR:

  • A Guide to the Business Analysis Body of Knowledge (BABOK Guide) 3rd Edition, IIBA
  • Seven Steps to Mastering Business Analysis, Barbara A. Carkeno
  • The Business Analyst's Handbook, Howard Podeswa
  • Writing Effective Use Cases, Alistair Cockburn
  • Business Analysis (Paperback), Debra Paul
  • Business Analysis Techniques: 99 Essential Tools for Success (Paperback), James Cadle
  • UML For The IT Business Analyst (Paperback), Howard Podeswa
  • Discovering Real Business Requirements for Software Project Success (Hardcover) , Robin F. Goldsmith

GÜNCELLEME TARİHÇESİ:

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER