Blog: Yazılım Testi Yapanlar Mutlaka Okumalı

0
17

Yazılım projeleriyle uğraşan herkesin, özellikle de yazılım test uzmanlarının, mutlaka bilmesi gereken konuları, ipuçlarını, yöntemleri, teknikleri, deneyimleri, hatta yapılmaması gerekenlerin hepsini aşağıdaki kitap listesini okuyarak edinebilirsiniz. Bu kitap listesi sadece yazılım test uzmanları için değil, çalıştığı yazılım proje ve bakım işlerinde yazılım test işi yapan iş analisti, yazılımcı, proje yöneticisi ve diğer roller için de faydalı olacaktır.

Aşağıdaki kitap listesi iş analizi, yazılım gereksinim yönetimi, yazılım testi, yazılım proje yönetimi, yazılım süreçleri, çevik süreçler gibi birçok başlıkta oluşturduğum ve oluşturacağım kitap listelerinden bir tanesidir. Diğer başlıklar için “İyi Yazılım için Okuma Listeleri” yazıma göz atabilirsiniz.

Bu listeyi elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım. Faydalı bulduğum yeni kitapları bu yazıdaki listeyi güncelleyerek size ulaştırmayı düşünüyorum. Güncellemeleri Linked-in “İyi Yazılım Grubu”’ndan ve “Pulse” üzerinden size bildiriyor olacağım.

Ayrıca listedeki bazı kitaplarla ilgili değerlendirme yazılarımı da blogda bulabilirsiniz. Linkli olan kitap isimlerindeki linke tıklayarak kitapla ilgili değerlendirmemi okuyabilir, kendi yorumlarınızı girebilirsiniz.

Bu listedeki kitapları daha önce okuduysanız ya da listede gördükten sonra okursanız mutlaka yorumlara görüşlerinizi yazın. Eğer listede göremediğiniz ama mutlaka okunması gerektiğini düşündüğünüz kitaplar varsa yine yorum alanı üzerinden bana iletin.

Sevgilerimle

KİTAPLAR:

  • Software Testing: Essential Skills for First Time Testers, Umer Ghazali
  • Software Testing: An ISTQB-BCS Certified Tester Foundation Guide 3rd ed, Brian Hambling, Peter Morgan, Angelina Samaroo
  • How Google Tests Software, James A. Whittaker, Jason Arbon, Jeff Carollo
  • Software Testing Fundamentals: Methods and Metrics, Marnie L. Hutcheson
  • The Art of Software Testing, Glenford Myers, Corey Sandler, Tom Badgett

GÜNCELLEME TARİHÇESİ:

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER