Bluetooth 5.0 tanıtılıyor. Neler getiriyor?

0
21

Bluetooth 5.0 tanıtılıyor. Neler getiriyor?

Yeni Bluetooth standardı olacak olan Bluetooth 5.0 önümüzdeki günlerde resmen tanıtılacak. İşte Bluetooth 5.0'ın detayları.

Akıllanan cihazlar ve Nesnelerin İnterneti ile birlikte Bluetooth'un önemi daha da artmış durumda. Artık günümüzdeki akıllı cihazların bir çoğu telefona ya da başka bir cihaza bağlantı kurarken Bluetooth teknolojisinden faydalanıyor. Bluetooth'un önemi bu kadar artmışken artık yeni nesil Bluetooth standardının duyurulmasının zamanı gelmişti.

16 Haziran'da duyurulacak

Bluetooth Special Interes grup yöneticisi Mark Powell'ın yapmış olduğu açıklamaya göre yeni Bluetooth standardı olan Bluetooth 5.0, 16 Haziran'da resmen duyurulmuş olacak. Yeni Bluetooth 5.0'ın tanıtım etkinliği ise Londra'da gerçekleşecek.

Neler getiriyor?

Şu an için gelen bilgilere göre Bluetooth 5.0, menzil, hız, veri transferi, enerji tasarrufu gibi geliştirmelerle gelecek.

Şu an elimizde olan verilere göre Bluetooth 4.1'e oranla iki kat daha fazla menzil sunacak olan Bluetooth 5.0, veri transferi alanında ise 4 kat hızlanacak. Ayrıca yeni standart tüm bunları düşük enerji tüketimiyle birlikte sunacak.

Bluetooth 5.0'ın diğer detaylarını tanıtım etkinliği ile birlikte öğreneceğiz. Beklemede kalın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER