Bağcılar-Bakırköy arası 10 dakikaya iniyor

0
9

Bağcılar-Bakırköy arası 10 dakikaya iniyor

Başbakan Binali Yıldırım'ın temelini attığı Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı arasındaki ulaşımı 10 dakikaya indirecek olan Bakırköy-Kirazlı metro hattı Haziran 2018'de hizmete açılacak.

Bağcılar'da 3'üncü metro hattı heyecanı yaşanıyor. 2017 yılında açılması hedeflenen Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının inşaatı hızla devam ederken, Bakırköy (İDO)-Kirazlı metro hattının ihalesi yapıldı. Hattın, 2018 yılının 6'ıncı ayında hizmete girmesiyle Bağcılar ile Bakırköy demir ağlarla birbirine bağlanacak.

Bağcılar-Bakırköy 10 dakikaya inecek

Yurtiçi ve yurtdışı ulaşım aksları üzerinde bulunan Bağcılar, yeni metro hatlarının tamamlanmasıyla kentin tüm ulaşım ağlarına entegre olacak. Bağcılar, 2018 yılı haziran ayında inşaatı tamamlanarak hizmete alınması planlanan 9 kilometre uzunluğundaki Kirazlı -Bakırköy (İDO) Metro Hattı ile de Bakırköy sahiline bağlanacak. Kirazlı – Başakşehir metro hattının devamı olarak planlanan hat 2018 yılının Haziran ayında hizmete sunulduğunda Bağcılar ile Bakırköy sahil arasında ulaşım 10 dakikaya inmiş olacak.

Başbakan Yıldırım temeli attı

İstanbul'a yayılmakta olan metro ağına bir yenisi daha eklendi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan proje kapsamında Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı Metrosu inşaatına Başbakan Binali Yıldırım'ın temel atma töreni ile başlandı.

Ataköy'e yapılacak bu metro istasyonu sayesinde öncelikli olarak Bakırköylüler olmak üzere tüm İstanbullular hem İDO iskelesine hemde Ataköy marinaya daha rahat bir ulaşım sağlayacak. Ataköy marinada açılacak olan bu metro istasyonu raylı ağın Ataköy kıyısından başlayan ilk durağı olacak ve İncirli- Bahçelievler üzerinden Kirazlı'ya kadar uzanacak.

9 istasyondan oluşacak

Kirazlı- Bakırköy (İDO) Metro Hattı Kirazlı, Molla Gürani, Yıldıztepe, İlkyuva, Haznedar, İncirli, Zuhuratbaba, Özgürlük Meydanı ve Bakırköy (İDO) istasyonlarında hizmet verecek.

Kaynak: Sabah

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER