Bethesda’nın E3’te Açıkladığı Her Şey

0
26

Bethesda, bu sene ikincisini gerçekleştirdiği E3 konferansında yine tozu dumana kattı. Açılışı Quake’le yapan firma, uzun vadede başarılı oyunlar çıkarmaya niyetli. Zenimax’in kanatları altında olan Bethesda’nın sunumuna dair satır başlarını aşağıda bulabilirsiniz:

Quake Champions

Quake geri dönüyor. Ağır bir espor alternatifi olması planlanan Quake Champions eski oyunun hızlı temasını aynen barındıracak. Oyun 120HZ’de çalışacak ve fps kilidi bulunmayacak. Böylelikle donanımınız elverdiği müddetçe sağlam akıcılıkta oyunu oynayabileceksiniz. Yeni eklenen karakterler hem yetenek olarak, hem oynanış tarzı olarak birbirinden farklı olacaklar. Böylelikle karakter tabanlı “skill”lerin varlığı da kesinleşmiş oldu. Oyun sadece PC platformunda olacak.

The Elder Scrolls: Legends

The Elder Scrolls temalı kart oyunumuz betada ve bir miktar daha şekillenmiş durumda. Oyunda bir hikâye modu olacağından bahsedildi konferansta, ayrıca buna dair de bir video yayınlandı. İsteyen insanların yapay zekâya karşı oynayabilecekleri birçok mod olduğu gibi PvP konusunda da bayağı bir seçenek sunulacakmış. Üstelik oyun iPad, PC, Mac ve Android tablet platformlarında oynanabilir olacak.

Fallout 4, Fallout Shelter ve Skyrim Special Ed.

Bethesda’nın son büyük incisi olan Fallout 4’e bu haftadan başlayarak bolca yeni güncelleme geliyor. Ama bu güncellemelerin belki de en büyüğü Temmuz ayında gelecek olan ve kendi sığınağınızı (vault) yapmanıza olanak tanıyan eklenti. Adım adım toprağı kazdığınız, ardından modülleri yerleştirdiğiniz bu mod Fallout Shelter’ın üç boyutlu hali gibi. Son olarak 2017’de Fallout 4’ün HTC Vive platformuna çıkacağını da bildirelim.

Fallout Shelter tarafında ise yine bir güncelleme söz konusu. Yeni bölgeler, yeni düşmanlar, yenilenmiş savaş sistemi, karakterleri görevlere gönderebilme gibi birçok yenilik oyuncuları bekliyor olacak. Son olarak Fallout Shelter’ın PC platformuna geleceğini de belirtelim.

Bu noktada daha önceden dedikoduları çıkan ama E3 konferansında kesinleşen Skyrim Special Ed.’dan da bahsetmek lazım. The Elder Scrolls serisinin son tek kişilik macerası olan Skyrim PS4 ve Xbox One için elden geçmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Eğer bugüne dek Skyrim macerasına atılmadıysanız, mod desteğinin de bulunduğu bu güzel sürüme göz atmanızı tavsiye ederiz.

Prey

Prey de yaşayan markalardan birisi. Ama daha önce iptal edilmiş olan oyunla benzer hiçbir yanı yok. Bir uzay üssünde denek olarak barındırılan Morgan Yu adlı bir karakteri oynadığımız Prey, Dishonored’ın yapımcısı olan Arkane Studios’tan çıkıyor. Talos 1 adlı uzay üssünde 2032 yılında geçen macerada tabii ki işler ters gidiyor ve istila eden uzaylılar ve paranormal olaylarla örülü bu yerde hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyun PC, Ps4 ve Xbox One platformlarında 2017’de satışta olacak.

The Elder Scrolls Online

Elder Scrolls’un çevrimiçi macerası hız kesmeden devam ediyor. Bu sene, konsollara çıkışının birinci yılını kutlayan oyun PC’ye zaten giriş yapmış olan Dark Brotherhood’un şimdi de konsollardaki çıkışını gerçekleştiriyor. Yaklaşık 7 milyon oyuncuyla iyi bir rakam yakalayan TESO, One Tamriel adında yeni bir uygulamaya geçiyor. Tutorial’dan çıktığı andan itibaren tüm içeriğin oyuncuya göre ayarlanacağı bu sistemde seviye sınırı ortadan kalkıyor. Her içerik her oyuncu için erişilebilir oluyor. One Tamriel sistemi bu sonbaharda yayında olacak.

Dishonored 2

Geldik etkinliğin son incisine. Arkane Studios, 2012’de çıkardığı ve büyük başarı kazanan Dishonored’ın yeni oyunu Dishonored 2’yi oynanış videosuyla gösterdi. Güneyde başka bir bölgeyi ziyaret edeceğimiz Dishonored 2 isterseniz kraliçe Emily Kaldwin ile, isterseniz de ilk oyundan hatırlayacağınız Corvo Attano ile oynama şansınız var. İki karakterimiz de yepyeni güçlere, bunlarla da alaşağı edecekleri yepyeni düşmanlara sahipler. Oyun, zaman olarak ilk oyunun 15 yıl sonrasında geçiyor ve Emily bu süre zarfında 25 yaşına gelmiş durumda. Verdiğimiz kararlar ve kimi öldürüp kimi hayatta bıraktığımız yine oyunun sonunu etkileyecek. İsterseniz herkesi öldürebilecek, isterseniz yine can almadan oyunu bitirebileceksiniz. Dishonored 2 11 Kasım 2016’da PC, PS4 ve Xbox One için piyasada olacak.

Sonrası Bethesda’nın E3’te Açıkladığı Her Şey Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER