Ubisoft’un E3’te Açıkladığı Her Şey

0
26

Ubisoft’un son dönemlerde oyun dünyasında adının iyi anılmadığı aşikâr. Ama E3 konferansında firma, kendisine dair kötü algıyı kırma yönünde. Müthiş bir oyun gamıyla karşımıza çıkan Ubisoft’un E3 konferansında sunduklarına birlikte bir bakış atalım şimdi.

Just Dance 2017

Benim favori oyunlarımdan birisi olan Just Dance serisi, yepyeni 40 şarkıyla daha karşımızda. Üstelik Just Dance Unlimited sistemiyle 200’den fazla eski parçaya da erişiminiz var oyunda. Yıl içinde özel günlerde yeni eklenecek şarkılarla genişleyecek bir kütüphane söz konusu. Oyun Ekim ayında güncel konsollara, 2017’de de Nintendo NX’e çıkacak.

Ghost Recon: Wildlands

Ubisoft’un açık dünya oyunlara yeni bir bakış getirmesini planladığı projesi Wildlands, uzun bir videoyla karşımıza çıktı. İster tek kişi, isterseniz dört kişilik tam bir takım olarak maceraya atılabildiğiniz Wildlands’de detaylı bir görev ve ele geçirilmesi gereken bir hedefi konu alıyor. Video, El Pozolero’nun ele geçirilişini baştan sonra işliyor. Wildlands 7 Mart 2017’de PC, PS4 ve Xbox One’a çıkacak.

South Park: The Fractured But Whole

Adını hızlıca okuduğunuzda bambaşka bir hale bürünen yeni South Park oyununa dair yeni bilgileri aldık konferansta. Bu sefer South Park’ta süper kahraman teması var. Eric’in önderliğinde bir araya gelen çocuklar kendi film serilerini yaratmak isterlerken sivil savaş (Civil War) patlak veriyor, çocuklar da ikiye ayrılıyorlar. Anlayacağınız yine müthiş mizahıyla, eğlencesiyle, yeni osurma güçleriyle birlikte geliyor Fractured But Whole. Oyun PC, OS4 ve Xbox One’a 6 Aralık’ta çıkacak, üstelik alan herkese ilk oyun Stick of Truth ücretsiz olarak verilecek. Yani oyunu şimdi önsiparişle alabilir, ilk oyunu oynayabilirsiniz.

Tom Clancy’s The Division

Tom Clancy’nin ismini şu anda sürdüren oyun olan The Divison, yeni eklentisi Underground ile konferansta yer aldı. New York’un altındaki tünellerde geçen ve dha çok dungeon mantığında ilerleyecek olan bu içerik 28 Temmuz’da Windows ve Xbox One’a, Ağustos ayında ise PS4’e çıkacak.

Bunun dışında bir de Survival adlı, kışın serleştiği bir içeriğin videosuyla karşılaştık konferansta. Ama moda dair herhangi bir detay verilmedi.

Eagle Flight

Ubisoft, sanal gerçeklik tarafına iyi yatırım yapıyor. Bu konuda daha önce tanıttığı ama hakkında pek detay vermediği oyunlardan biri olan Eagle Flight, oynanış videosuyla çıktı karşımıza. Eagle Flight’ta iki takım olan kartalların uçarak bir avı yuvalarına götürmeye çalışmalarını izliyoruz. Oyuncular birbirilerini egale edip hedefe odaklanabiliyorlar, bu esnada da alenen etrafta uçmak yerine doğa tarafından ele geçirilmiş olan Paris’in aralıklarından faydalanmak zorundalar. Oyun bu sonbaharda Oculus Rift ve diğer VR platformlarında yer alacak.

Star Trek: Bridge Crew

İkinci bir sanal gerçeklik oyunu da Star Trek’ten geldi. Daha E3 başlamadan önce açıklanan oyunun Star Trek’in farklı yıllarında seride oynamış dört oyuncu tarafından anlatıldığı videosu konferansın önemli bir kısmıydı. Bir uzay gemisinde herkesin görevini yerinde yaparak hayatta kalmaya çalıştığı bu maceranın tam detayları daha ortada olmasa da sonbaharda ve tüm öemli VR platformlarında oynanabileceğini biliyoruz.

For Honor

Hâlâ tam olarak nasıl üç farklı fraksiyonun bir arada savaşa girdiğini anlayamamış olsak da, şövalyeler, Vikingler ve samurayları bir potada eriten For Honor’ın 10 dakikalık güzel bir videosunu izledik sunumda. Vikinglerin gözünden ve samurayların bulunduğu bir yerleşim yerini ele geçirmelerini işleyen video, bize bol bol yakın dövüş gösteriyor. Oyun 14 Şubat 2017’de, sevgilinize güzel bir hediye seçeneği olarak tahminen tüm büyük platformlara çıkıyor.

Grow Up

Grow Home’un yapımcıları ve tatlı robotumuz B.U.D. geri dönüyor! Tümüyle ağaçların dallarını büyütüp onlarla hedefe doğru yol almamızı işleyen oyun birkaç tema değişikliği ve daha fazla akrobatik seçeneklerle Ağustos ayında karşımızda olacak. Tüm büyük platformlarda oynanabilir şekilde hem de.

Trials of the Blood Dragon

Trials’ın yapımcısı ve Blood Dragon’un arkasındaki isim bir araya gelirse ne ortaya çıkar? Tabii ki 90’lardaki aksiyon dozuna özellikle batırılmış, power metal kokulu yeni bir motorsiklet oyunu. Trials of the Blood Dragon kafası biraz güzel, görselliği ise daha güzel olan ve Trials serisine eklenen yeni bir aday.

Watch Dogs 2

Daha E3 başlamadan önce sızan bilgileriyle San Francisco’da geçecek olan yeni maceramızdan haberdardık zaten. Ama konferansta uzun bir oynanış videosunu izleme şansımız oldu. 11 dakikalık video Dedsec adına çalışan karakterimiz Marcus’un macerasını işliyor. Bolca aksiyona, yeni oyuncaklara, karakterimizin becerilerine ve rahatsız edici hipster gözlüklerine ev sahipliği yapan videonun yanında oyunun çıkış tarihine de sahip olduk. Watch Dogs 2 15 Kasım 2016’da PC, PS4 ve Xbox One’a çıkacak.

Steep

Benim için özel bir anlamı olan (İnsan kendi adında yapılan bir oyuna sık sık şahit olmuyor) Steep, extreme kış sporları temasında güzel bir proje. Zaten aktif snowboarding oyunlarının azlığı da bir gerçekken, Steep niş bir boşluğu dolduracak gibi gözüküyor. Farklı spor türlerine ev sahipliği yapan oyun bunları anlık değiştirebilme seçeneğini sunuyor, bunun yanında da müthiş başarılı bir kayıt ekranı sistemi var. Her hareketinizi kaydedebilir, daha sonra izleyebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Steep bu Aralık ayında PC, PS4 ve Xbox One’da piyasada olacak.

Sonrası Ubisoft’un E3’te Açıkladığı Her Şey Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER