OS X mi Yoksa Başka Bir Şey mi?

0
27

OS X olarak tanıtılan yeni işletim sisteminin aslında bir kod ad olduğunu WWDC’de öğrendik.

Yeni işletim sisteminin adı macOS Sierra oldu. Amerika’nın Sierra sıra dağlarından adını alan yeni işletim sistemi aslında çok geç kalmış bir yenilik ile geliyor. Siri masaüstü için gecikmişti. Zaten söylentilerinin çıkmış olmasına rağmen yine de heyecan ile beklenen bir yenilikti.

Ekosistemi geliştirmeye devam

Tabii ki bu yeni yazılımın sundukları bu kadar ile sınırlı değil. Her zaman söylenir. Apple alıyorsan bir ekosistem alıyorsun demektir. Yeni işletim sistemi diğer macOS Sierra yüklü cihazlarınız ile eşleşip hepsinde aynı arayüz ve aynı dosyaların aynı yerde olmasını sağlayabiliyor. Bir diğer özellik ise artık herkesin bildiği resim içinde resim özelliği. Bu tabii ki Apple tarafında daha kolay kullanılıyor. İşinizi yaparken bazen bir müzik klibini seyretmek isteyebilirsiniz o zaman yapacağınız şey videoyu tutup kenara çekmeniz yeterli. Boyutunu ayarlayabildiğiniz bir pencerede videonuz oynamaya devam ederken siz işinize devam edebilirsiniz.

Sonrası OS X mi Yoksa Başka Bir Şey mi? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER