LG Display yatırımlarını yeni iPhone için arttırmış olabilir mi?

0
9

LG Display yatırımlarını yeni iPhone için arttırmış olabilir mi?

Güney Kore'den gelen yeni bir rapor, LG'nin yatırımlar konusunda ciddi adımlar attığını ortaya koyuyor. Detaylara birlikte bakalım.

Endüstri kaynaklarına göre LG, Paju ve Gumi tesislerinde üretim hatlarına 850 milyon dolarlık yatırım yapmaya karar verdi. Kaynak, LG Display'in TV, akıllı telefon, araç ve daha birçok alan için üretim hatlarını genişletmek istediğini söyledi.

Rapora göre hatların bazılarında değişikliklik yapılarak, OLED panel üretimi daha fazla arttırılacak. İşin dikkat çekici kısmı ise bu noktada başlıyor. Farklı isimsiz bir kaynağa göre bu yatırımların merkezinde büyük OLED panellerden ziyade, aslında küçük OLED paneller var. Yani yapılan değişiklikler akıll telefon odaklı, bu ikinci kaynak LG'nin, yeni tesisleriyle birlikte Apple'ın OLED'li iPhone modeli için ana panel üreticisi olmak istediğini belirtti.

Hatırlarsanız geçtiğimiz sene ve bu sene ilk yarısında yayınlanan farklı raporlarda, Samsung ve LG'nin OLED yatırımlarına ağırlık verdiği ve yeni tesisler için düğmeye basıldığı belirtilmişti. Diğer yandan Apple'ın iş ortaklarından olan Foxconn'un Sharp'ı satın almasıyla birlikte işler biraz daha farklı hal aldı. KGI analisti Ming Chi Kuo, OLED ekranlı iPhone 8'in 2017'de çıkacağını düşünüyor. Bu arada iPhone 8 ismi de dedikodularda biraz daha ağırlık kazanmış durumda.

LG G5 inceleme (LG-H850TR) LG 360 VR – Sanal gerçeklik gözlüğü incelemesi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER