Daha az harcamanın 5 yolu!

0
9

Çevrimiçi mağazalar, büyük kolaylıklar sunabildikleri gibi, bu kolaylıklarından dolayı cüzdanınızın düşmanı da olabiliyorlar. Alışveriş alışkanlıklarınızın giderek kötüleştiğini düşünüyorsanız, aşağıdaki ipuçlarımız paranızı çöp kutusuna atmanızı engelleyebilir. İşte internette daha az para harcamanızı sağlayacak 5 ipucu.

1. "Günlük fırsatlar" epostalarından kurtulun

İnternetten alışveriş yapıyorsanız, kampanyalarla ilgili epostalara kaydolmuş olabilirsiniz. Kampanyalar bazen gerçekten avantajlı olsalar da, yanıltıcı olabiliyorlar. Çoğumuz günün her dakikası alışveriş yapmayı düşünmesek de iyi görünen fırsatlar, bizi alışveriş yapmaya teşvik edebiliyor. Ancak kendimizi kontrol etmediğimiz sürece bu epostalar, bizi sürekli alışveriş yapmaya sevk edecektir. Paradan tasarruf etmek için bu tür eposta listelerinden çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

2. Ödeme bilgilerinizi kaldırın

Büyük çevrimiçi mağazaların sunduğu "tek tıklamayla satın alma" işlevi, ürünleri düşünmeden, kolayca satın almanıza izin veriyor. Ancak bu kolaylık, kendinizi kontrol etmesini bilmiyorsanız, bütçenizin hızla erimesi anlamına geliyor. Alışveriş sitelerinde kayıtlı olan kartlarınızı, sitelere oturum açarak kaldırın.

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER