Şimdiden Huawei P10’un bir detayı belli oldu

0
43

Şimdiden Huawei P10'un bir detayı belli oldu

Çıkmasına daha çok olmasına karşın, Çinli üreticinin yeni yıldız gemisi hakkında ilginç bir rapor var.

P10 için oldukça erken bir zaman, fakat dedikodular için zaman ve mekan pek önemli değil. Spekülasyonlar bir kere başladığında gerisi geliyor. P9'da çift kamera modülü olacağı, telefon çıkmadan 6 ay önce iddialarla gündeme gelmişti. Biz gelelim P10'da ne olduğuna.

Mobilissimo sitesi Huawei P10'da parmak izi tarayıcısının önde olacağını ve telefonun ana düğmesine entegre edileceğini söyledi. Yani konum değişikliği söz konusu. P9'un parmak izi tarayıcısı, Leica imzalı çift kameranın altında arka tarafta bulunuyor.

Huawei P9 inceleme

Bu arada yeni raporda P10'un kamerası hakkında tek kelime edilmemiş. Ama Huawei'nin Leica ile geliştirdiği çift kamera çözümünden vazgeçmesi zor, büyük ihtimalle P10'da da daha geliştirilmiş ikili kamera modülü olacaktır. P9'un kamerası hayli marifetli. P9'un iki kamerası iki ayrı işlevi gerçekleştiriyor. Bir tanesinde geleneksel RGB sensörü var ve böylece renkli fotoğraflar çekiyor. Diğerinde ise tek renkli bir sensör var, siyah ve beyaz görüntüleri yakalıyor. Renkli kamera herkesin istediği standart renkli fotoğrafı oluşturmak için kritik bir önem taşır. Ama renkli kamera, tek renkli sensörün sağladığı detayları ve görüntü netliğini renk bilgisi ile birleştirdiğinde ortaya zengin ayrıntılı bir sonuç çıkıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER