Samsung Galaxy S8 ile 4K VR dönemi başlayabilir

0
14

Samsung Galaxy S8 ile 4K VR dönemi başlayabilir

Sony, Xperia Z5 Premium ile akıllı telefonlarda 4K çözünürlüğü sunan ilk üretici olmuştu. Samsung ise, 4K ile VR'ı birleştirerek eşsiz bir deneyim sunabilir.

Aslında sırada yeni bir Note telefonu var, ama yine de bir sonraki amiral gemisi model için söylentiler çoktan başlamış durumda. Bir süre önce yaptığımız söylenti haberimizde, Samsung Galaxy S8'de dual kamera ve 4K çözünürlüklü ekranın olabileceğinden söz etmiştik. Detaylar için tıklayın. Şimdi de gelelim bu söylenti detayların devamındaki bilgilere…

Bildiğiniz gibi VR, yani sanal gerçeklik teknolojileri giderek yaygınlaşıyor. PC ve oyun konsollarında çalışmalar olduğu gibi mobil tarafta da hamleler var. En ciddi oyuncular arasında Samsung'u da rahatlıkla gösterebiliriz. VR, birçok kullanıcı için etkileyici bir deneyim, ama çözünürlük ve detay seviyesi konusunda henüz fazla yol gidilebilmiş değil. İşte Samsung, S8 ile burada önemli bir adım atabilir.

2017 İlkbahar döneminde tanıtılıp satışa sunulması beklenen Galaxy S8, akıllı telefonlarda 4K VR deneyimini başlatabilir. Evet, doğru duydunuz. FHD ya da 2K çözünürlükten değil, direkt olarak 4K çözünürlükten söz ediliyor. Tabii bu, cihazın sistem bileşenlerinin ne kadar güçlü olabileceği konusunda da bilgiler veriyor bir bakıma.

Samsung, bir süre önce Kaliforniya'daki özel bir etkinlikte VR'a uygun 5.5 inç 4K ekran panelini görücüye çıkarmıştı. Çalışmalar çoktan başlamış bile. Yeni bilgiler oldukça haberdar edeceğiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER