Samsung Galaxy Note 7’den yine aynı isimler sorumlu

0
18

Samsung Galaxy Note 7'den yine aynı isimler sorumlu

Merakla beklenen phablet modeliyle alakalı yeni bir rapor yayınlandı. Tedarikçilerle alakalı ayrıntılar belli oldu.

Samsung bu sene başında S7 ve S7 edge'in ekranı için üç farklı tedarikçi ile birlikte çalışmıştı. Güney Kore'den gelen yeni bir rapora göre bu üç tedarikçi Note 7'nin ekranı için yeniden iş başında.

Samsung, AMOLED ekranı kendi üretiyor, bu üç tedarikçi neyin nesi diye aklınız karışmış olabilir. Tabii ki Koreli üretici AMOLED ekranı kendi üretiyor, fakat OLED bileşenleri bu üç tedarikçiden gelecek. Bu bahsettiğimiz tedarikçiler ise Samsung SDI, Dow Chemical ve Idemitsu Kosan. Samsung SDI fosforlu gibi olan yeşil malzemeden, Dow Chemical kırmızı materyalden ve son olarak Idemitsu Kosan ise mavi olandan sorumlu.

Galaxy Note 7'nin sadece kavisli modeli olacak

Sanayi içinden isimsiz bir yetkili, bu üç tedarikçinin OLED için gerekli malzemeleri sağlamakla sorumlu olduğunu bir kere daha vurguladı. Bahsettiğimiz üç şirketin, Note 7'nin tüm ömrü boyunca materyal sağlayacak özel tedarikçileri olması muhtemel. Diğer yandan söylenenlere göre Samsung, OLED ekranlı iPhone modeli için LG ile müthiş bir rekabete girişmiş durumda. Her iki teknoloji devinin OLED üretimini arttırmak için yatırımlar yaptığı biliniyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER