Xbox Scorpio’da 1080p 60FPS, VR, 4K oyun ve dahası olacak

0
16

Xbox Scorpio'da 1080p 60FPS, VR, 4K oyun ve dahası olacak

Microsoft, onu "Tüm zamanların en güçlü konsolu" sloganıyla tanıtmıştı.

Microsoft, E3 2016'daki etkinliği kapsamında yeni Xbox konsolu Project Scorpio hakkında ilk bilgileri vermiş ve ürünü "tüm zamanların en güçlü oyun konsolu" olarak lanse etmişti. 2017 yılında oyunculara sunulması beklenen cihaz hakkında detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde gelecek. Ama şimdiden de bazı dikkat çekici bilgiler var. Mesela…

Yeni Xbox'ın arkasında AMD var

Microsoft, yeni konsolunda muhtemelen AMD'nin Polaris ve Zen mimarilerinden yararlanacak. 14nm üretilen CPU ve GPU'nun yüksek işlem kapasitesi + düşük güç tüketimi sayesinde yüksek çözünürlüklü oyunları çalıştırmak zor olmayacak.

VR ve 4K desteği

Project Scorpio, 4K çözünürlüklü filmleri ve oyunları çalıştırabilecek. Ek olarak, HTC Vive ve Oculus Rift gibi sanal gerçeklik cihazlarına da tam destek verecek. Böylelikle hem zengin oyun deneyimleri yaşanırken hem de sanal gerçeklik konusunda Sony'ye cevap verilmiş olacak. Bildiğiniz gibi Sony, PlayStation 4 konsolu için PlayStation VR'ı hazırlıyor.

DirectX 12 destekli 1080p 60 FPS oyunlara hazır olun

Yetkililer, yeni konsolda tek seçeneği 4K çözünürlük olarak görmüyor. Tabii ki geliştiriciler isterlerse 1080p 60 FPS değerinde ve Xbox One'daki oyunlara kıyasla çok daha gelişmiş grafikli oyunları hazırlayabilecek. Bu konuda Xbox Bölüm Başkanı Phil Spencer'dan da güvence var.

Bu arada, yeni konsolda Xbox One için hazırlanan oyunların da daha performanslı çalışacağı da bildiriliyor.

Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER