HTC’den Sense sürprizi!

0
10

Android akıllı telefonlar arasında tasarım özgünlüğü açısından hiç kuşkusuz HTC modellerinin ayrı bir yeri var. Google'ın mobil işletim sisteminin yanında söz konusu cihazlarda ayrıca yine HTC imzası taşıyan Sense arayüzü de firmanın mobil birimine dair dikkat çekici unsurlardan biri. Sense'in yakaladığı bu başarı, öyle görünüyor ki onun artık HTC dışındaki firmaların da modellerinde görmemizi sağlayacak.

AusDroid'de yer alan habere göre, HTC bu doğrultuda Sense Home uygulamasının yeni sürümü için HTC dışındaki cihazların kullanıcılarına da davetiyeler göndermeye başladı. Dikkat çekici işlevsellikler sunan Sense Home 8'in yenilikleri arasında telefonun belirli uygulamaları bulunulan konuma göre göstermesi, cihazın görünümü ve hissini temalarla değiştirmesi ve Blinkfeed erişimi gibi özellikler yer alıyor.

Diğer yandan şu aşamada bu davetiyelerin firma tarafından gerçekleştirilen küçük bir deney olma ihtimali de var. Dolayısıyla HTC'den resmi bir açıklama gelene kadar Sense'in herkese sunulacağını kesin bir biçimde söylemek doğru olmaz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER