Huawei kendi işletim sistemini mi geliştiriyor?

0
8

Huawei kendi işletim sistemini mi geliştiriyor?

Huawei akıllı telefon pazarında zirveye çıkabilmek adına hamlelerini birer birer yapıyor. Şimdi de Huawei'nin kendi işletim sistemini çıkaracağı konuşuluyor.

Çinli Huawei'nin akıllı telefon pazarında zirveye oynadığı artık herkes tarafından bilinen bir şey. Bu anlamda son olarak Huawei'nin CEO'su Richard Yu, 2021 yılına kadar Apple ve Samsung'u geride bırakmak istediklerini açıklamıştı. Bu hedef doğrultusunda çalışan Huawei'nin son olarak kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığı haberleri gelmeye başladı.

Halihazırda Android işletim sistemi ve onun üzerinde kendi arayüzü EmotionUI'yi çalıştıran şirket, Android'i terk etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

iOS'un temellerini atan isim

Diğer taraftan belirtilene göre Huawei bünyesinde Apple'ın eski tasarımcısı ve iOS'un temellerini atan isimlerden olan Abigail Brody de bulunuyor. Firma başta Brody olmak üzere önemli isimlerle kendi işletim sistemini geliştirmek üzere çalışıyor.

Öte yandan Huawei'nin kendi işletim sistemini ne zaman tanıtacağı hakkında hiçbir bilgi ortalıkta bulunmuyor. Detayları aktarmaya devam edeceğiz.

-Sizce Huawei, Android'i bırakıp kendi işletim sistemiyle yola devam ederse başarılı olabilir mi?

Huawei yeni arayüzü EmotionUI 5.0 üzerinde çalışıyor. Ne zaman gelecek?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER