Apple Watch’ta köklü değişiklikler olacak

0
7

Apple Watch'ta köklü değişiklikler olacak

Gelecek nesil Apple Watch'ta önemli yeniliklerin gerçekleşeceği söyleniyor. İşte yeni iddialar…

DigiTimes'ın Tayvan merkezli tedarik zinciri kaynaklarına dayandırdığı yeni raporuna göre, Apple Watch'ta OLED panelden Micro LED panele geçiş olacak. Kısaca yeni ekran teknolojisi Micro LED olacak. Rapor bu durumun en erken 2017'nin 2. yarısında içinde gerçekleşeceğini öne sürüyor. Yeni paneller Apple'ın 2014'te satın aldığı LuxVue şirketinin teknolojisi üzerine geliştirilecek.

OLED'ten Micro LED'e geçişin artıları kesinlikle ilgi çekici. Apple Watch'un pil ömrü biraz daha artabilir, ama aynı zamanda daha yüksek çözünürlüklerde, daha zengin ve canlı renk gamı sunabilir. En önemlisi ise Micro LED panel, OLED'ten daha hafif ve ince yapıda. Böylece Apple Watch 3'ün kasası da ince olabilir, bu değişiklik Apple Watch'un kasasını hantal ve kalın bulanlar için harika olur.

WWDC 16: WatchOS 3 duyuruldu. Daha hızlı, sezgisel ve fitness dostu

Apple, Apple Watch'un geleceğini parlak görüyor. Zaten WWDC 2016'da tanıtılan watchOS 3'ün yetenekleri oldukça etkileyiciydi. Doğruyu söylemek gerekirse Apple Watch 2'den genel olarak beklentiler yüksek. Sonuç olarak yeni iddialar bu kadarla sınırlı, başka gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER