Güney Kore’nin yeni milli sporuyla tanışın: Hiçbir şey yapmamak!

0
16

Güney Kore'nin yeni milli sporuyla tanışın: Hiçbir şey yapmamak!

Hiçbir şey yapmamanın Güney Kore'de gerçek bir milli spor haline dönüştüğünü biliyor muydunuz?

Her gün bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz, bir şeyler için uğraşıyoruz. Bunların dışında devamlı olarak başkalarıyla iletişim halinde olma gereği duyuyor ve akıllı telefonumuz olmadan yapamıyoruz. Peki en son ne zaman hiçbir şey yapmadan uzun süreler durdunuz? Hiçbir şey yapmamak derken, gerçekten hiçbir şey yapmamaktan söz ediyoruz. Yani boş boş bir yere bakmak ve hiçbir şey düşünmemek.

Evet bu Güney Kore'de son yıllarda bir milli spor haline dönüşmeye başladı. İlk olarak 2014 yılında sanatçı WoopsYang tarafından ortaya atılan fikir kısa sürede insanlar tarafından benimsendi.

WoopsYang'ın dediğine göre, başlarda hiçbir şey yapmadığında kendini kaygıdan, geç kalmışlık, işe yaramazlık hissinden alamıyormuş. Bu konuda yalnız olmadığını fark eden WoopsYang, diğer insanlarla birlikte hiçbir şey yapmazsa kendisini daha iyi hissedeceğini düşünmüş ve bunu gerçekleştirmiş.

İki yıl içinde Güney Kore'de bir hayli popüler hale gelen hiçbir şey yapmamak, şu sıralar 2 bine yakın kişinin katıldığı yarışmalara dönüştü. Ülkede insanlar toplu bir şekilde en uzun süre hiçbir şey yapmadan ve beynini çalıştırmadan öylece durmaya odaklanmayı amaçlıyorlar.

Bu milli spor hakkında ne düşünüyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER