HTC sanal gerçeklik pazarında güçlenmek istiyor

0
8

HTC sanal gerçeklik pazarında güçlenmek istiyor

Tayvanlı üreticinin VR alanında daha derin çalışmaları olacak. Son gelişmeler…

Son genel kurul toplantısında konuşan HTC başkanı Chia-lin Chang, HTC ile bağımsız VR yani sanal gerçeklik ortaklığının kurulması, küresel potansiyel stratejik ortaklıklar, özsermaye yatırımı gibi konulardan bahsetti.

Chang kısaca yapılacak olan iş ortaklığı anlaşmalarıyla HTC'nin rekabet gücünün artacağını ve küresel VR pazarında daha önemli bir rol üstleneceğini söyledi. Başkan ayrıca buna ek olarak Valve ile yapılan ortaklığın Vive'ın ivme kazanmasına yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Sanal gerçeklik pazarı her geçen gün yükselişini sürdürürken, HTC'nin payını arttırmak istemesi şaşırtıcı değil. Bazı analistler VR'ın gelecek seneden itibaren yükselişini katlayacağını düşünüyor. Bununla birlikte VR sadece eğlence alanında değil, sağlık ve başka alanlarda da kullanılıyor. Kısa süre önce Oxford Üniversitesi'nden bir grup araştırmacı sanal gerçekliğin sosyal ortamlardan kaçmak, insanlara güvenmemek gibi paranoyaya dönüşen psikolojik bozuklukları tedavi etmek için kullanılabileceğini ortaya koydu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER