Rapor: Google bu sene kendi akıllı telefonunu çıkaracak

0
11

Rapor: Google bu sene kendi akıllı telefonunu çıkaracak

Sözü edilen telefonun özellikleri nedir? İşte son iddialar…

The Telegraph tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Google, bu sene kendi telefonunu çıkarmayı planlıyor. Nexus serisinin aksine bu telefonu Google kendi üretecek. Mountain View merkezli şirket tüm her şeyden sorumlu olacağı için yeni telefon güncellemeleri, diğer Android telefonlardan daha hızlı alacaktır. Hatta güncellemeler konusunda belki Nexus'un bile önünde olabilir. Çünkü güncelleme için üreticinin onaylaması gerekmeyecektir. Bazı açılardan Google'ın bu adımı Apple'a benziyor diyebiliriz.

Google CEO'su Sundar Pichai geçtiğimiz ay şirketin telefonlar için daha fazla çaba sarf ettiğini söylemişti. Ayrıca Motorola Mobility'nin eski başkanı Rick Osterloh artık Google'da çalışıyor. Osterloh'un Google'a ve sözü edilen telefona katkısı yüksek olacaktır.

Sonuç olarak Google, üretimi ve tasarımı kendine ait telefonu çıkarmak istese de, Nexus hattını desteklemeye devam edecektir. Pichai, diğer üreticilerle çalışacaklarına dair planları olduğudan bahsetmişti. Nexus'un devam etmesi bekleniyor. Google markalı ilk telefonun ne gibi özelliklere sahip olduğu belli değil, cihazın ise bu sene sonunda satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER