Windows 10’a (nihayet) geliyor!

0
18

Snapchat'in Windows Phone tarihi biraz karışık olabilir. Hizmetin CEO'sunun insanların halen bu işletim sistemini kullandığını bilmediğini söylemesi de durumu daha iyiye taşımadı. Ayrıca Snapchat, hizmetin üçüncü parti sunucularına da, "6discover" ve "6snap" gibi, şikayetlerini sunarak uygulamaların Windows Phone Store'dan kaldırılmasını istemişti.

Ancak Mayıs 2015'te Snapchat, bir Windows Phone uygulaması üzerinde çalıştığını duyurmuştu ve görünene uygulamanın yayımlanma tarihi, en azından Windows 10 Mobile için yaklaşıyor olabilir. Twitter'daki İspanyol Lumia Destek hesabında belirtilene göre Microsoft, Snapchat ile beraber çalışarak bir Windows 10 Mobile uygulaması geliştirmekte. Twitter üzerinde neden Snapchat'i yükleyemediğini soran bir kullanıcıya verilen cevapta, Snapchat'in mümkün olduğunca hızlı bir şekilde uygulamayı sunmak için çalıştığı belirtmekteydi.

Bu açıklamanın bir destek hesabından geldiği ve bu hesabın gerekli olan bilgilere sahip olup olmadığının bilinmediği düşünülürse, açıklamadan şüphe etmenin mümkün olduğu söylenebilir. Ancak Twitter üzerinden direkt olarak irtibata geçildiğinde bir Twitter sözcüsü her şeyin "yolunda olduğunu" ve "pozitif" gözüktüğünü açıklayarak, uygulamanın yakın bir zaman içerisinde Windows 10 Mobile'a ulaşacağını söylemekteydi.

Her ne kadar Microsoft bu durumu resmi bir şekilde Windows Blog'da doğrulamamış olsa da, Windows kullanıcıları yakın zaman içerisinde resmi Snapchat Windows 10 Mobile uygulamasına ulaşabilecekler gibi gözüküyor…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER