Microsoft, Windows 10’u otomatik yükledi, cezayı yedi!

0
18

Microsoft, Windows 10'u otomatik yükledi, cezayı yedi!

İzinsiz bilgisayarını Windows 10'a güncellediğini iddia eden bir kadın Microsoft'a tazminat davası açtı ve kazandı. İşte detaylar.

Microsoft, Windows 10'u yayınladığı günden beri önceki sürümleri kullanan Windows kullanıcılarını uyarıyor ve ücretsiz geçiş yapmalarını tavsiye ediyor. Kimi kullanıcı bu istekler karşısında daha fazla dayanamayıp Windows 10'a geçerken kimisi de bu konuda diretiyor. Bu kullanıcılardan birisi de Kaliforniya'da yaşayan Teri Goldstein isimli kadındı.

Seattle Times'ın haberine göre, daha önce Windows 10'u hiç duymadığını söyleyen bilgisayar kullanıcısı işlerini halledebilmek için Windows 7'yi kullanıyordu ve gayet memnundu. Ancak sonrasında ise bilgisayarı otomatik olarak Windows 10'a güncellendi.

Bunun ardından bilgisayarının kullanılamaz hale geldiğini(çok yavaşladığını) gerekçe göstererek yazılım devi Microsoft'a tazminat davası açan Goldstein, bu davayı kazandı. Microsoft davada 10 bin dolar tazminat ödemeye mahkum edildi. Şirketten yapılan açıklamada mahkeme masraflarından kaçınmak için kararın temyize götürülmeyeceği belirtildi.

Öte yandan Microsoft, 1 milyar Windows 10 kullanıcısı hedefine ulaşmak için kullanıcılarını bu kadar sık bir şekilde uyarıyor.

Microsoft'un Windows 10 konusundaki bu tutumunu nasıl karşılıyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER