BlackBerry üç yeni telefon geliştiriyor

0
20

BlackBerry üç yeni telefon geliştiriyor

Yeni telefonlar hakkında bazı detaylar var. Bunlara birlikte bakalım.

Kısa süre önce BlackBerry'nin el altından yeni modeller geliştirdiği söyleniyordu, şimdi bu telefonların adları ve özellikleri ortaya çıktı. Telefonların TCL tarafından üretileceği iddia ediliyor. Gelelim cihazların özelliklerine.

Neon, Argon ve Mercury kod adlı telefonlardan ilk olarak Neon'a göz atalım. Rapora göre Neon, 5.2 inç'lik dokunmatik ekranı ile efsanevi BlackBerry klavyesinden yoksun orta sınıf bir cihaz olacak. Alüminyum kasası olan Neon, gücünü Snapdragon 617 çipsetinden alacak. Kaynak telefonda 3 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı, 2610 mAh pil, Quick Charge 2.0 desteği, 13 MP ana kamera ve 8 MP ön kamera olacağını belirtiyor. Neon, Temmuz ya da Ağustos gibi satışa çıkabilir.

Şimdi sırada ise Argon var. Bu cihaz şu anda mevcut amiral gemisi telefonların özelliklerine sahip. Ekim ayı civarında çıkması beklenen telefonda 5.5 inç'lik QHD, Snapdragon 820 CPU, 4 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, 3000 mAh pil, Quick charge 2.0 desteği, parmak izi okuyucu, USB Type-C portu, 21 MP ana kamera ve 8 MP'lik selfie kamerasının olacağı vurgulanıyor.

Rapor kapanışını ise Mercury ile yapalım. Ocak-Mart 2017 gibi çıkması beklenen bu telefonda fiziksel QWERTY klavye olacak, ancak şimdiki BlackBerry Priv gibi alttan kaydırmalı klavyesi olacak sanmayın. aksine klavye başlıca özellik olacak, yani alışık olduğumuz form faktöründe olacak görünüyor.

Kaynağa göre Mercury'de 4.5 inç'lik Full HD ekran bulunuyor. Bununla birlikte Snapdragon 625 işlemci, 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı var. Son olarak kaynak telefonda 3400 mAh pil, 18 MP ana kamera ve 8 MP olduğunu da belirtti. Cihazların fiyatları belli değil.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER