Loch Ness Gölü’nde dev iskelet bulundu!

0
13

Loch Ness Gölü'nde dev iskelet bulundu!

İskoçya’da, efsanevi Loch Ness Gölü canavarına ait olduğu öne sürülen 4 metrelik bir iskelet bulundu. Ancak bazı haber kaynaklarına göre olay aslında bir şakadan ibaret.

İskoçya'da yaşadığına inanılan dünyaca ünlü Loch Ness canavarına dair yeni iddialar ortaya atıldı. İngiliz basınına göre ismi açıklanmayan bir kişi, köpeğini gezdirirken, balık leşi kokan dev bir iskelet buldu. Hemen yetkilileri çağırdı.

Asparagas iddiası

Ardından İskoç ve İngiliz basınında iskeletin, 1933'ten bu yana Loch Ness / Ness Gölü'nde yaşadığı düşünülen canavara ait olabileceği yazıldı ve "Canavar sonunda ölü bulundu" başlıkları atıldı. Yetkililer tarafından inceleme altına alınan iskeletin, efsaneye göre boyu en az 4 buçuk metre olan ve soyu tarih öncesi canlılara dayanan canavara ait olup olmadığı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak birçok haber kaynağına göre söz konusu iskelet aslında plastikten ve bölge sakinlerine şaka yapmak isteyenler tarafından kasıtlı şekilde kumsala bırakıldı. İskeletin bir televizyon programı için hazırlandığı da iddialar arasında.

Kaynak: Sabah

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER