PC devi, tabletlerini “öldürdü”

0
13

Dell, Android tabletleri hakkında önemli bir karar aldığını açıkladı. Resmi kanallar üzerinden yapılan açıklamaya göre, Dell artık Android işletim sistemiyle çalışan tabletlerini devam ettirmeyecek. Bunun yerine tüm enerji ve yatırımını 2'si 1 arada PC'lere aktaracak.

Bu kararı hakkında detaylı bir açıklama da yapan Dell yetkilileri, aldıkları kararın saf tablet piyasasının eskisi kadar rağbet görmemesiyle ilişkili olduğunu açıkladı. 2'si 1 arada PC'lerin tercih edilebilirlik sebeplerini 4 farklı kategoride toplayan Dell, bunlar içinde verimlilik, esnek kullanım, fiyat/performans ve güvenlik ile yönetim desteği başlıklarını ele alarak, bu 4 kategori genelinde bu tip cihazların tabletlere kıyasla daha fazla tercih edildiğini açıkladı.

2'si 1 arada PC'ler, farklı kullanım şekillerine girebildiği için özellikle tabletlere göre tercih edilirken, yer yer geleneksel dizüstü bilgisayarlara da tercih ediliyor. Bu sebeple 2'si 1 arada cihazlarla kullanıcılara hizmet vereceklerini açıklayan Dell yetkilileri, işletim sistemi noktasında da kuşkusuz Windows'a odaklanacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER