Bugün, Kemal Sunal’ın 16. ölüm yıldönümü

0
52

Bugün, Kemal Sunal'ın 16. ölüm yıldönümü

İsmini duyan herkesin yüzünde tatlı bir tebessüm bırakan Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Kemal Sunal bugün 16’ncı ölüm yıldönümünde dualarla anılacak.

Bugün Yeşilçam efsanesi Kemal Sunal'ın 16'ncı ölüm yıldönümü. Sunal, İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında ailesi, yakınları,sanatçı dostları ve sevenleri tarafından dualarla anılacak. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda geçirdiği kalp krizi sonrası 3 Temmuz 2000'de yaşamını yitiren Sunal, tiyatro merakı yüzünden 11 yılda bitirebildiği Vefa Lisesi'ndeki felsefe hocası Belkıs Balkır aracılığıyla ünlü tiyatrocu Müşfik Kenter'le tanışmış ve profesyonel oyunculuk yaşamına Kenterler Tiyatrosu'nda adım atmişti.

Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda ünlü yönetmen Ertem Eğilmez tarafından beğenilince, 1973'te rol aldığı "Tatlı Dillim" filmiyle beyaz perdeyle tanıştı. Rıfat Ilgaz'ın "Hababam Sınıfı"ndaki "İnek Şaban" tiplemesi başta olmak üzere, birçok filmde halka olan yakınlığı nedeniyle kısa zamanda Türkiye'nin en sevilen komiklerinden biri olan Sunal bir röportajında "Ben özel hayatımda az konuşan ve soğuk bir adamım." sözleriyle tanımlamıştı.

Kaynak: AA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER